Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

  1. KONFISKATA SAMOCHODU ZA JAZDĘ PO ALKOHOLU! NOWE PRZEPISY WCHODZĄ W ŻYCIE.

    14 marca 2024 roku wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Samochód straci też kierowca, który np. spowodował wypadek drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia. Konfiskata jest obowiązkowa.

  2. Uwaga na telefonicznych naciągaczy!

    Trzeba uważać na oszusta oferującego nową książkę telefoniczną. Takie zgłoszenie otrzymała sztumska policja od mieszkanki powiatu. W trakcie rozmowy telemarketer naciągaja telefonicznie osoby na zakup drogiej i niepotrzebnej książki telefonicznej. Jej koszt to 49 zł, przy czym „zakupu” w praktyce nie da się oddać by nie wyjść na całej transakcji stratnym.

  3. UWAGA! PODSZYWAJĄ SIĘ POD POLICJANTÓW DZWONIĄC Z NUMERÓW POLICJI! OSTRZEGAMY! TO OSZUŚCI!

    W ostatnim czasie zauważyliśmy, że zwiększyła się liczba oszustw, których sprawcy podszywają się pod policjantów. Dzwoniąc z numerów telefonu należących do Policji, zaczynających się prefiksem 47 przestępcy wyłudzają pieniądze od pokrzywdzonych lub nakłaniają do określonego zachowania np. przekazania informacji czy zainstalowania szkodliwej aplikacji. Apelujemy o zachowanie ostrożności. Policjanci nigdy nie proszą o pomoc w akcji osób prywatnych, tym bardziej nie żądają przekazania pieniędzy.

  4. BYŁ TAK PIJANY, ŻE ZASNĄŁ W OBCYM SAMOCHODZIE

    Sztumscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie miasta ktoś wszedł do zaparkowanego samochodu i siedzi w środku. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pijany 21-latek pomylił samochody i zamiast do swojego wszedł do obcego. Nietrzeźwy 22-latek wstał i przeprosił właścicielkę auta po czym poszedł do domu.

  5. POLICJA... TWÓRZMY JĄ RAZEM

    Od dnia 19.01.2023 r. uległy zmianie wymagania dotyczące posiadania tatuażu przez policjantów. Aktualnie policjanci nie mogą posiadać widocznego tatuażu na głowie, szyi i dłoniach. Zabronione jest też posiadanie przez policjanta widocznego tatuażu na innych częściach ciała, którego symbolika, forma lub treść mogą być postrzegane jako godzące w powagę munduru oraz społeczny wizerunek policyjnej formacji.

Powrót na górę strony