POLICJANCI UCZYLI DZIECI PIERWSZEJ POMOCY
Jak wezwać pomoc, jak rozmawiać z policjantem i co zrobić, gdy inna osoba nagle straci przytomność. Takie zajęcia z przedszkolakami przeprowadzili sztumscy policjanci. To jedna z form policyjnych działań prewencyjnych na rzecz całego społeczeństwa - pomagać i chronić.
Informacje na temat sposobów przekazywania informacji o zagrożeniu, a także postępowaniu w takich sytuacjach powinny być znane nie tylko osobom dorosłym, ale także dzieciom. To właśnie najmłodsi są bardzo uważnymi obserwatorami i - w przypadku wzywania pomocy - potrafią opisać wiele szczegółów miejsca, w którym się znajdują. O tym jak postępować w sytuacjach zagrożenia , mówili podczas zajęć w jednym z przedszkoli sztumscy policjanci.
Dzieci podczas zajęć uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Utrwalały numery alarmowe oraz poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielenia pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Miały także możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach.
Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle potrzebna. Dlatego, tak bardzo ważne jest uczenie jej już od najmłodszych lat. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ratować ludzkie życie - ponieważ jest ono najważniejsze. Nie mniej ważnym aspektem jest również budowanie wśród najmłodszych wizerunku policjanta jako osoby, do której zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc. W przypadku dzieci jest to szczególnie ważne, gdyż najmłodsi narażeni są na wiele niebezpieczeństw związanych nie tylko z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia.