Porozmawiajmy o bezpieczeństwie tematem debaty w Sztumie
Data publikacji 23.11.2017
Wczoraj policjanci sztumskiej komendy zorganizowali i przeprowadzili debatę społeczną z mieszkańcami Stowarzyszeniu Na Rzecz Bezdomnych Dom Modlitwy „Agape”. Debata była już kolejnym spotkaniem z mieszkańcami - pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ"
Wczoraj policjanci sztumskiej komendy zorganizowali i przeprowadzili debatę społeczną z mieszkańcami Stowarzyszeniu Na Rzecz Bezdomnych Dom Modlitwy „Agape”. Debata była już kolejnym spotkaniem z mieszkańcami - pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa.
Wczoraj w Stowarzyszeniu Na Rzecz Bezdomnych Dom Modlitwy „Agape”, Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Sztumie, Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przeprowadzili debatę z mieszkańcami ośrodka pn.” Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Tego typu spotkania mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa.
Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Dzielnicowy tego rejonu przypomniał mieszkańcom, że wszyscy dzielnicowi w całym kraju posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe.
Policjanci z Ogniwa ruchu drogowego opowiedzieli słuchaczom, że oni sami jako piesi maja bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Przypomnieli jakie zasady obowiązują pieszych oraz uczulili aby po zmroku posiadali elementy odblaskowe.
Ponadto funkcjonariusz Wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przestrzegł uczestników przez możliwością stania się ofiarą oszustwa. Zaproszeni goście zapoznali słuchaczy z możliwością uzyskania pomocy w różnych sytuacjach.
Po wystąpieniach, uczestnicy debaty bardzo chętnie włączyli się do dyskusji, zgłaszając problemy jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania. Tego typu spotkania z funkcjonariuszami w powiecie odbywają się cyklicznie. Ich celem jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Uczestnicy spotkania zgodnie uznali, że takie debaty są potrzebne i że dzięki nim wzrasta ich wiedza na temat własnego bezpieczeństwa.