Spotkanie profilaktyczne KROKUSY 2017
Data publikacji 17.11.2017
W sztumskim centrum kultury odbyła się kolejna konferencja pn. „Sztumskie Krokusy 2017”, której tematem było przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków oraz zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z zapobieganiem przemocy.
W sztumskim centrum kultury odbyła się kolejna konferencja pn. „Sztumskie Krokusy 2017”, której tematem było przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków oraz zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z zapobieganiem przemocy. Zaproszeni uczestnicy podczas trzeciej już edycji programu profilaktycznego mogli wysłuchać warsztatu muzycznego przygotowanego przez Jarosława Wajka- dawnego muzyka legendarnego zespołu Oddział Zamknięty.
Z inicjatywy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie oraz sztumskich stróżów prawa odbyła się kolejna konferencja pn. „Sztumskie Krokusy 2017”, której głównym celem było było przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków oraz zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z zapobieganiem przemocy.
Komendant sztumskiej jednostki mł.insp. Tomasz Czaja podkreślał, że skala ujawnianych zjawisk związanych z przemocą domową jest coraz skuteczniejsza, również dzięki współpracy z instytucjami pomocowymi. Ważnym punktem spotkania był warsztaty muzyczny z udziałem legendarnego dawnego muzyka zespołu Oddział Zamknięty- Jarosława Wajka, który zaproszonej młodzieży opowiedział o swojej trudnej drodze jaką przeszedł w życiu.
Terapeuta za pomocą muzyki i własnych doświadczeń w ciekawy sposób opowiadał o zagrożeniach, jakie Czaja się wokół nich. Nie ukrywał, że sam popadł w uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Podczas konferencji nie było śmiesznych historyjek i wesołych piosenek. Na spotkaniu młodzieży z byłym wokalistą zespołu Oddział Zamknięty zaproszeni wysłuchali brutalnej prawdy o samotności, braku miłości i piekła uzależnień.
Celem tych działań było poszerzenie wiedzy wśród młodzieży w obszarze przemocy i uzależnień oraz integracja różnych grup środowiska lokalnego, zaangażowanych w pomoc osobom doznającym przemocy bądź uzależnień. Spotkanie stanowi kontynuację organizowanych od roku 2012.