Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 30.08.2017

Sztumscy policjanci zachęcają mieszkańców powiatu do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie, które wspomaga stróżów prawa w codziennej służbie, natomiast mieszkańcom daje możliwość  szybkiego i łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich poczucie bezpieczeństwa  w środowisku lokalnym.

Sztumscy policjanci zachęcają mieszkańców powiatu do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie, które wspomaga stróżów prawa w codziennej służbie, natomiast mieszkańcom daje możliwość  szybkiego i łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich poczucie bezpieczeństwa  w środowisku lokalnym.

 

 

Policjanci przypominają, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Jest ona dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Jej obsługa została zaprojektowana w ten sposób, by każdy mógł się po niej z łatwością poruszać i z niej korzystać. Warto przypomnieć, że za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można zgłosić m.in. takie zagrożenia jak: akty wandalizmu, bezdomność, , dzikie wysypiska śmieci, miejsca grupowania się małoletnich, nieprawidłowe oznakowanie drogi, nieprawidłowe parkowanie, niestrzeżone przejście przez tory, niestrzeżony przejazd kolejowy, niewłaściwa infrastruktura drogowa, niszczenie zieleni, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, używanie środków odurzających, zdarzenia drogowe z udziałem leśnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, zła organizacja ruchu drogowego, żebractwo.

Każde naniesione na mapę zgłoszenie jest na bieżąco weryfikowane przez policjantów ruchu drogowego, zespołu patrolowo-interwencyjnego i dzielnicowych.

 

W przypadkach, kiedy ukazane na mapie zagrożenie potwierdzi się, wówczas rejon ten zostanie objęty szczególnym nadzorem funkcjonariuszy.

 

Od początku lipca na mapie naszego powiatu oznaczone zostały 24 zagrożenia, z czego 11 potwierdzono. Najczęściej dotyczyły one wykroczenia drogowego – przekraczania dozwolonej prędkości jazdy.

 

Pamiętajmy jednak, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

 Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

Powrót na górę strony