Nietrzeźwi kierujący zatrzymani w oparciu o zgłoszenie na KMZB
Data publikacji 10.06.2017
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących w miejscach wskazanych na Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli narzędzie, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów rejon, w którym do niego dochodzi zostaje objęte doraźnym nadzorem funkcjonariuszy.
W tych rejonach częściej można spodziewać się policjantów przeprowadzających kontrolę i nakładających kary na sprawców ujawnionych wykroczeń. Zgłoszone przez mieszkańców powiatu notorycznie łamanie przepisów polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości, poskutkowało częstymi kontrolami funkcjonariuszy ruchu drogowego i zastosowaniu przez nich kar wobec piratów drogowych. Ponadto w tych miejscach stróże prawa podczas minionego weekendu udaremnili dalsza jazdę dwóm nietrzeźwym użytkownikom dróg.
Pierwszy nietrzeźwy został zatrzymany w sobotę po południu Alkomat wykazał u 57-latka prawie pół promila alkoholu. Mężczyźnie stróże prawa zatrzymali prawo jazdy. Kolejny nietrzeźwy wpadł w ręce mundurowych w niedziele popołudniu. Podczas kontroli 57-letniego mieszkańca powiatu alkomat wykazał prawie 2,5 promila alkoholu. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej także był karany za kierowanie autem na podwójnym gazie.
Teraz sprawa mężczyzn zajmie się sąd. Sztumscy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.
Pamiętaj jednak, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.