Ponad 200 zgłoszeń na terenie powiatu na Krajowej Mapie Zagrożeń
Data publikacji 20.02.2017
Mieszkańcy powiatu sztumskiego od 1 lipca 2016 roku korzystają z internetowej mapy zagrożeń, która pozwala nas bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń.
Mieszkańcy powiatu sztumskiego od 1 lipca 2016 roku korzystają z internetowej mapy zagrożeń, która pozwala nas bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń.
Mieszkańcy aktywnie włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia nanosząc na mapę zagrożeń 205 miejsc w których dochodzi do niepożądanych zachowań. Każde zgłoszenie jest dokładnie weryfikowane przez funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów. Dzięki otrzymanym sygnałom policyjne patrole objęły stałym nadzorem miejsca, w których dochodzi do wykroczeń. Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci ze Sztumu odnotowali ponad 200 zgłoszeń, które dotyczyły, m. in. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, żebractwa, niewłaściwej infrastruktury drogowej oraz wykroczeń popełnianych w ruchu.
Wszystkie otrzymane zgłoszenia były kilkukrotnie sprawdzone przez policjantów, m. in. Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, dzielnicowych oraz patrole ruchu drogowego. Funkcjonariusze potwierdzili 30 zgłoszeń. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami.
Na podstawie potwierdzonych zgłoszeń systematycznie przeprowadzane są działania policjantów drogówki. Działania takie mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg we wskazanych miejscach oraz zmniejszenie ilości popełnianych wykroczeń. Na kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości funkcjonariusze nakładali mandaty karne, a w przypadku odmowy przyjęcia nałożonej grzywny były kierowane wnioski do sądu o ukaranie.
Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, ale także w innych jego sferach. Oznaczenie na mapie zagrożeń punktu, w którym dochodzi do łamania przepisów prawa pozwala Policji zweryfikować zgłoszone zagrożenie, a w następstwie podjąć skuteczne działania zmierzające do ich eliminacji.
Policjanci przypominają, że aby zaznaczyć na mapie miejsce potencjalnie niebezpieczne, należy kliknąć w link: MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA, który znajduje się również na stronie https://www.pomorska.policja.gov.pl/. Sztumscy funkcjonariusze informują również, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.
Apelujemy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.