Wiadomości

DEBATA Z MŁODZIEŻĄ PN.

Data publikacji 27.11.2015

W piątek w sztumskim centrum kultury odbyła się debata pn. „Sztumskie Krokusy 2015”, której tematem było przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków oraz zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z zapobieganiem temu negatywnemu zjawisku. iedzy a temat przemocy domowej oraz promowanie wartości rodzinnych.

W piątek w sztumskim centrum kultury odbyła się debata pn. „Sztumskie Krokusy 2015”, której tematem było przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ograniczenie jej skutków oraz zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z zapobieganiem temu negatywnemu zjawisku. Uczestnicy na czterech różnych warsztatach omawiali zagadnienia związane na poszerzeniu poziomu wiedzy a temat przemocy domowej oraz promowanie wartości rodzinnych. 

Z inicjatywy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie oraz sztumskich stróżów prawa odbyła się debata pn. „Sztumskie Krokusy 2015”, której głównym celem było zacieśnienie współpracy w zakresie ujawniania, diagnozowania i udzielania pomocy zarówno ofiarom, jak i sprawcom przemocy w rodzinie.

Obecny na spotkaniu szef sztumskich policjantów mł.insp. Michał Zapolski podkreślał, że skala ujawnianych zjawisk związanych z przemocą domową jest bardzo duża, a interwencje policji są szybkie i coraz skuteczniejsze, również dzięki współpracy z instytucjami pomocowymi. Ważnym punktem spotkania były warsztaty z udziałem zaproszonych gości min. Cyberprzemoc, PaT, Fass oraz Kampania Białej Wstążki.

Podczas warsztatów przekazano uczniom, którzy brali udział w debacie informacje na temat odpowiedzialności karnej. Omówili także o zagadnieniach profilaktycznych związanych ze zwalczaniem alkoholizmu, narkomanii oraz uzależnień od innych używek. Uwrażliwiali na niesienie pomocy osobom, które padły ofiarą przestępstwa. Mówili o zjawisku przemocy i negatywnych skutkach jej stosowania. Podawali przykłady ryzykownych zachowań oraz informowali o konsekwencjach prawnych postępowania niezgodnego z obowiązującymi przepisami prawa i normami społecznymi.

Przekazywali informacje na temat jak bezpiecznie postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Na zakończenie uczniowie sztumskich szkół oraz grupa PaT wykonali dla wszystkich uczestników i gości przedstawienia związane z poruszaną tematyką.
Powrót na górę strony