Wiadomości

ZOSTAŃ POLICJANTEM! TY TEŻ MOŻESZ SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA… JOANNA JUŻ JE REALIZUJE!!!

Data publikacji 26.04.2024

Praca policjanta polega przede wszystkim na służbie dla drugiego człowieka. Będąc policjantem można pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję. W szeregi sztumskiej policji wstąpiła pracująca już w sztumskiej jednostce Joanna, która była pracownikiem cywilnym. Odkąd pamiętała chciała być policjantem. Ty też możesz sięgnąć po swoje marzenie.

Praca w Policji od zawsze była marzeniem dla Joanny,  która zawsze chciała służyć społeczeństwu. I marzenia się spełniły. Posterunkowy Joanna Jaszewska już niedługo zacznie szkolenie podstawowe w jednej z policyjnych szkół. Sama opowiada jak można spełniać swoje plany i marzenia. Złożyła dokumenty, przystąpiła do egzaminu, zdała testy sprawnościowe, test wiedzy ogólnej, przeszła badania lekarskie oraz rozmowę z psychologiem. I udało się. Już teraz jest na początku drogi, którą zawsze chciała dążyć. Praca w Policji jest jej znana, ponieważ wcześniej pracowała w sztumskiej jednostce jako pracownik cywilny, gdzie już trochę zapoznała się z prawdziwymi policyjnymi tajnikami służby w mundurze. Jak twierdzi już teraz może powiedzieć, że praca w policji jest na pewno pracą odpowiedzialną, ambitną i rozwijającą. Pracując w terenie, z ludźmi, stróże prawa spotykają się z ich problemami. Służba w policji uczy empatii. Jest pracą ciekawą i zmienną. Jeśli ktoś czuje potrzebę pomagania innym, to praca w Policji jest właśnie dla niego. Praca policjanta polega bowiem przede wszystkim na służbie dla drugiego człowieka. Będąc policjantem można pomagać innym i czerpać z tego satysfakcję. Nasza nowa funkcjonariuszka zachęca do wstępowania w nasze szeregi.

Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia to właśnie jest ta droga, która to zapewni – możesz zostać policjantem.

Ile zarabia policjant? Płaca w policji różni się w zależności od szczebla i zajmowanego stanowiska. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 5750 zł.

Służba w policji nie jest łatwa, jednak może przynosić sporo satysfakcji. Funkcjonariusze nie tylko przeciwdziałają łamaniu prawa, ale także pomagają obywatelom w przypadku klęsk żywiołowych. Zawód policjanta jest zaliczany do tak zwanych zawodów zaufania publicznego, dlatego funkcjonariusze powinni cechować się wysokimi standardami etycznymi i moralnymi. Od kilku lat Policja cieszy się najwyższym zaufaniem społecznym, wśród najważniejszych w kraju instytucji państwowych i społecznych.

Dużym plusem pracy policjanta jest też możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, bądź w momencie osiągnięcia 55 roku życia.

Kto może pełnić służbę w Policji? Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

 

 

Powrót na górę strony