2017-04-10
Sztum,
W piątek uczniowie klas mundurowych ze Swarożyna uczestniczyli w treningu kompetencyjnym zorganizowanym przez mł. insp. Tomasza Czaję – Komendanta Powiatowego Policji w Sztumie. Młodzi ludzie z zaciekawieniem wsłuchiwali rozmowy. Funkcjonariusze odpowiadali na wiele pytań, które nurtowały nastolatków wiążących swoją przyszłość z mundurem.

W piątek sztumscy stróże prawa gościli młodzież z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Tematem spotkania było przybliżenie uczestnikom zawodu policjanta. Mł. insp. Tomasz Czaja – Komendant Powiatowy Policji w Sztumie podczas spotkania z klasami mundurowymi przekazywał uczniom wiedzę dotyczącą etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby, a także informacje w zakresie funkcjonowania Policji. Uczniowie, którzy w przyszłości chcą zasilić szeregi policji dowiedzieli się na czym polega praca policjantów w poszczególnych wydziałach.

Druga część wizyty miała charakter treningu kompetencyjnego wobec przyszłego adepta. Stworzona komisja zadawała szereg różnych pytań, które miały zobrazować prawdziwą rozmowę kwalifikacyjną. Podczas spotkania uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dojrzałością. Do domu wrócili pełni przemyśleń na temat swojej przyszłości. Młodzi ludzie z zaciekawieniem wysłuchiwali rozmowy.

Funkcjonariusze odpowiadali na wiele pytań, które nurtowały nastolatków wiążących swoją przyszłość ze służbami mundurowymi.

 


Komenda Powiatowa Policji w Sztumie
ul. Sienkiewicza 7
tel. 055 267-34-00
Kanał RSS  policji
© 2001 - 2018 r.